+48 511 119 511 emil.s@networkteam.pl

Instalacje elektryczne – Budowa sieci elektrycznych

Jedną ze specjalizacji naszej firmy jest budowa sieci elektrycznych. Łączą one ze sobą urządzenia wytwarzania, transmisji oraz dystrybucji i mają za zadanie dostarczać energię z jednostki wytwórczej do dystrybucyjnej. Duża moc jest tu przesyłana ze stacji generującej do centrum obciążenia. Nasza firma świadczy usługi w miastach, takich jak Elbląg oraz Gdańsk.

Usługi elektryczne – instalacje elektryczne

Dobrze zaprojektowane sieci elektryczne w Gdańsku czy Elblągu to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu codziennego użytkowania. Składają się one z następujących elementów:

  • układu zasilania (tworzą go przyłącze oraz złącze kablowe),
  • tablicy rozdzielczej,
  • pionów i linii zasilających,
  • instalacji odbiorczej,
  • obwodów.

Sposób budowy i zasilania sieci elektrycznych jest określany przez dany zakład energetyczny. W przypadku domów jednorodzinnych odbywa się to z tablicy rozdzielczej kablowej lub napowietrznej. Urządzenia pomiarowe energii i tablicę dopasowuje się do formy użytkowania konkretnego obiektu. Najczęściej są one montowane w łatwo dostępnych miejscach, takich jak chociażby przedpokój. Do wykonywania pionów oraz linii wykorzystuje się kable izolowane lub przewody umieszczone w rurkach winidurowych. Montaż przeprowadza się w specjalnych kanałach, pod tynkiem lub ewentualnie na ścianie.

Jak dopasować instalację elektryczną do danego budynku?

Instalacja odbiorcza w miejscowościach jak Gdańsk czy Elbląg powinna zostać dostosowana do funkcji pełnionych przez poszczególne pomieszczenia. Jest ona także uzależniona od technologii, w jakiej został wybudowany dany budynek. Jeżeli do jego stworzenia zostały wykorzystane cegły lub bloczki betonowe, do budowy sieci elektrycznych wykorzystuje się przewody. Układa się je jeszcze przed tynkowaniem ścian oraz sufitów. Jeżeli chodzi o budynki o konstrukcji monolitycznej, rurki przewodów są zatapiane w budowie. Następnie montuje się niezbędny osprzęt. W budynkach ze stropami podwieszanymi i ścianami wyłożonymi płytami gipsowymi instalacja elektryczna może zostać zamontowana nad sufitem lub za płytami g-k.